Zdrowe lizaki dla Twojego dziecka

Każde dziecko kocha słodycze ( z resztą z tego się chyba nie wyrasta ;-))
Niestety, negatywnych skutków jedzenia słodyczy jest mnóstwo. Jednym z nich jest właśnie nadwaga. Jeśli Twój maluch cierpi na otyłość albo po prostu nie chcesz go faszerować cukrem i innymi świństwami zawartymi w gotowych słodyczach to mam Was ciekawą propozycję: ZDROWE LIZAKI.

Twoje dziecko może Ci pomóc w przygotowaniach. Potraktujcie to jako świetną zabawę i formę spędzenia ze sobą czasu, a nagrodą niech będzie lizak, który przygotujecie.

Co Wam będzie potrzebne?

1 szklanka orzechów włoskich
1/2 szklanki wiórek kokosowych + trochę do obtoczenia
1/3 szklanki daktyli
30 g rodzynek
Sok z jednej pomarańczy

Przygotowanie:
Orzechy upraż na suchej patelni teflonowej i pozostaw do ostygnięcia. Daktyle i rodzynki zalej wodą i mocz przez ok. 30 min. Do blendera wrzuć odsączone daktyle, rodzynki oraz kokos i rozdrabniaj aż powstanie jednolita masa. Następnie dodaj orzechy i sok i znowu rozdrabniaj aż do momentu powstania jednolitej masy. Razem z dzieckiem formujcie z masy kuleczki i połóżcie je na folii aluminiowej. Włóżcie je do zamrażarki na ok. 30-40 min. Nabijajcie kuleczki na wykałaczki do szaszłyków i obtoczcie w wiórkach- gotowe!

*Więcej zdrowych deserów znajdziesz tutaj: http://www.sekretyzdrowegojedzenia.pl/spalacze/

Fajne spędzicie razem czas, nauczysz dziecko jak przygotować zdrowy deser i skosztujecie czegoś nowego!

Takie lizaki możesz trzymać w lodówce kilka dni lub je zamrozić. Same plusy! Aaaa no i Ty także możesz zjeść jednego, nawet będąc na diecie 😉

Inne przepisy na zdrowe desery znajdziesz TUTAJ

PS. Jeśli Twoje dziecko jest wybredne i ocenia „jadalność” potraw na podstawie ich wyglądu to możesz użyć kolorowego kokosu (np. w ulubionym kolorze dziecka). To powinno go przekonać do zjedzenia 😉