Odchudzanie, a przyprawy

by on April 28, 2012 · 3 comments

in Inne

odchudzanie, a przyprawy

Wiele moich klientek pyta mnie czy można stosować podczas odchudzania przyprawy i dodatki smakowe. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, więc postanowiłam odkryć prawdę o przyprawach.

Pierwszym smakowym dodatkiem w naszej lodówce jest musztarda. Wbrew pozorom musztarda jest bardzo zdrową przyprawą. Produkuje się ją z ziaren gorczycy. Pomaga przy zaparciach, czy niestrawności. Zawiera wiele witamin, soli mineralnych i kwasów organicznych. Ma działanie oczyszczające i przeciwbakteryjne. Obniża również ciśnienie krwi. Ponadto nasiona gorczycy są źródłem silnych antyoksydantów

musztarda a odchudzanie

Ketchup jest równie często wybierany przez Polaków jak musztarda. O ketchupie można powiedzieć, że jest zdrowy kiedy wykonany jest z pomidorów i bez konserwantów. Zawiera bardzo silne przeciwutleniacze i zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych, oraz zabezpiecza przed zawałem, cukrzycą i udarem. Problem ketchupu zaczyna się wtedy, gdy produkuje się go z syropu kukurydzianego. Niestety większość ketchupów ma wiele cukru. Dlatego lepiej nie używać go w nadmiarze.

ketchup a odchudzanie

schudnij z ketchupem

Kolejną przyprawą jest majonez. Niestety nie polecam takich przypraw. Zawierają duże ilości oleju sojowego, który jest przetworzony. Majonez ma również wiele kawasów omega-6, które nie do końca są zdrowe. Jeśli umiesz dostać majonez, który jest wykonany w 100% oliwy z oliwek, to możesz go stosować.

Przede wszystkim unikaj sosów, które dodaje się do hamburgerów, czy kebabów. Zawierają duże ilości cukru. Są bardzo dobre w smaku, ale tuczą.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/6 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Odchudzanie, a przyprawy, 6.0 out of 6 based on 1 rating

Spokrewnione słowa

Share
Podziel Się
Śledź Nowości

Previous post:

Next post: