Motywacja w Odchudzaniu

Czy Ty również popełniasz te tragiczne błędy każdego dnia, a które są odpowiedzialne za TYCIE?

Każda chce być szczupła, zdrowa i seksi, ale bardzo często problem wagi tkwi w błędach jakie popełnia się na co dzień.

W przypływie motywacji ludzie postanawiają wejść na dietę. Mówią sobie „od jutra zaczynam dietę”, ale tylko mały procent po tych słowach schudnie. Problem z wyznaczaniem celów i
ich realizacją wynika z błędnego myślenia. Jeżeli twój cel nie jest odpowiednio sformułowany nigdy nie osiągniesz rezultatów.


Co mam na myśli mówiąc dobrze sformułowany?

„Chcę schudnąć”, „pragnę stracić brzuch”, „będę szczupła” – to nie cel, a pobożne życzenie. Cel jest wtedy, gdy mówisz sobie chce schudnąć 4kg w 30 dni. Wtedy masz konkretny cel.

Ale takie formułowanie celów nie zawsze przynosi rezultaty. Gdyby każdy, kto określi swój cel, potrafiłby go zrealizować nie byłoby grubasów.

Więc co trzeba zrobić?

Powiedzieć sobie „mam problem z kontrolą wagi i muszę coś z tym zrobić”. Trzeba uświadomić mózg, że masz problem. Wtedy formułowanie celu jest naturalnym procesem jak spanie.

Musisz szukać rozwiązań, które pomogą Ci rozwiązać problem. W tym wypadku potrzebujesz zdrowej i dobrej diety. Nie ważne, czy wybierzesz moją, czy pójdziesz do dietetyka i zapłacisz 10 razy tyle. Ważne, aby dieta była zbilansowana i zdrowa.

Powiedzenie sobie „mam problem” jest czymś co pomaga ustalić cel, który ma ten problem usunąć. Zastosowanie diety pozwala mieć konkretny przepis jak osiągnąć zamierzony cel, ale potrzebujesz jeszcze 3 elementu: system pomiarowy. Inaczej nie będziesz wiedziała, czy chudniesz, czy nie.

Jak wygląda system pomiarowy?

Nigdy nie waż się każdego dnia. Takie dane nie są prawdziwe i będą się wahać przez co tracisz motywację. 
Jednego dnia możesz ważyć 56,7kg, a drugiego 59kg. To nie oznacza,
że tyje, a jest związane z retencją wody. Waż się raz w tygodniu i zapisuj wynik. Koniecznie zapisuj wynik, aby widzieć postęp. Po 4 tygodniach sprawdź, czy udało się schudnąć 4kg jak zamierzałaś.
Jeżeli tak ustaw kolejny cel, jeżeli nie ustaw jeszcze bardziej ambitny cel. Nigdy się nie cofaj.

O czym należy pamiętać ustawiając cel?

Pamiętaj o tym, aby powiedzieć o swoim celu przynajmniej 10 innym osobom. Wtedy deklarujesz się publicznie schudnąć i masz większą motywację niż osoby, które tylko zapiszą cel do zeszytu.

Jeżeli potrzebujesz fachowej pomocy z dietą i szukasz planu KROK PO KROKU zajrzyj koniecznie na moją stronę. Dostaniesz solidny plan dietetyczny, spis produktów do spożywania i test metabolizmu, który określa jaka dieta jest dla Ciebie najlepsza.

Kliknij tutaj, aby schudnąć i cieszyć się w czasie wakacji.