artykuł o produktach na odchudzanie

Dieta Wsteczna – opinie, efekty, forum

Jak na dietę to nazwa, dość dziwna, co by to miało oznaczać, czy będzie to dieta na które szybko schudniemy z brzucha, czy tylko szybko, ale z bardzo miernymi efektami? Sprawdźmy zatem co kryje się pod tą niecodzienną nazwą…dieta wsteczna.

Dieta reklamuje się tym, iż jeden z jej pacjentów schudł 60 kilogramów w 9 miesięcy…no pokaźny wynik. Dieta w swoich podstawach mówi o zamianie śniadania z kolacją.

Zatem, ta zamiana zmienia nasz metabolizm, a konkretnie chodzi tutaj o zamianę ilości kalorii spożywanych rano i wieczorem. Śniadanie ma wyzwalać i aktywować nasz organizm, kiedy to kolacja ma na aktywować do spoczynku i powolnego palenia kalorii.

Ta dieta dokładnie odwraca ten proces, stąd właśnie enigmatyczna nazwa. Dieta zaleca, aby nigdy nie rezygnować, ze jedzenia śniadania, to podstawowy błąd wielu diet. Co więcej śniadanie powinno być obfite, obiad mniej a kolacja powinna być skromna. Jeść należy najlepiej wtedy kiedy czuje się głód.

Dla efektu szybkiego odchudzania dieta zaleca przejście przez 3 następujące fazy:

Faza 1: odchudzanie
Faza 2: stabilizacja wagi
Faza 3: zdobywanie wiedzy o odchudzaniu utrzymywanie celów.

Zobaczmy zatem jak wygląda podstawowe menu diety:

Wszystkie warzywa są dozwolone w tym ziemniaki
     Zalecane owoce to jagody, brzoskwinie, ananas, jabłka, winogrona i śliwki.
     Tofu, jaja, ryby, kurczaka, indyka.
     Niskotłuszczowe produkty mleczne.
     Wszystkie przyprawy zwłaszcza czosnek.
     Owsianka
     Oliwa z oliwek.
     Sok pomarańczowy.

Czas zatem zobaczyć przykładowy jadłospis diety:

Śniadanie:

Pierś z kurczaka, gotowane ziemniaki i warzywa gotowane na parze

Obiad:

Kanapka i sałatka z tuńczyka

Popołudniowa przekąska:

Tofu

Kolacja:

Rozdrobniona pszenica, sok pomarańczowy

Przejdźmy do podsumowań diety wstecznej.

Czy dieta powala schudnąć z brzuch i czy jej efekty są trwałe?

Na pewno tak dieta wyraźnie pokazuje ze jedzenie warzyw i owoców skutecznie pozwala się najeść i zredukować przy tym apetyt. Zamiana śniadania na kolacje to dobra rzecz, tym bardziej ze lekka kolacja pozwala szybciej zasnąć i nie magazynujemy tłuszczu.

Jakie są zatem wady diety wstecznej?

Skoro śniadanie ma być obfite to znaczy, że trzeba poświecić na to sporo czasu, co nie każdy jest w stanie zrobić. Lekka kolacja Amorze powodować ze będziemy musieli oszukiwać głód…naszymi myślami. Ostatnia sprawa…dieta promuje margarynę, to jednak chybiony pomysł tym bardziej ze jest bardzo niezdrowa.

1 komentarz do “Dieta Wsteczna – opinie, efekty, forum

  1. Jestem uprzedzona do jakichkolwiek diet, więc i ta wydaje mi się podejrzana. Jadam 5 niewielkich posiłków dziennie, 1-2 razy w tygodniu pozwalam sobie na coś słodkiego jeśli mam ochotę, nie słodzę herbaty ani kawy, rzec mogę,że odzwyczaiłam się od cukru 🙂 Także moim zdaniem trzeba zacząć zdrowo sie odżywiać a nie katować się jakimiś bezsensownymi,chwilowymi dietami.

Komentowanie zostało wyłączone.