Dieta Punktowa – jadłospis, punkty, tabele, przepisy

Dieta punktowa, jest jedną z bardziej popularnych diet posiadała wiele odmian, swoja popularnością dorównuje diecie Dukana.

Zobaczmy zatem czy dieta punktowa jest w stanie zapewnić nam szybkie odchudzanie.

Dieta posiada jak najbardziej naukowe podstawy, została stworzona przez zespół doświadczonych specjalistów. Jej nadrzędnym celem jest odchudzanie poprzez znaczne ograniczenie kalorii.

Co więcej dieta daje do zrozumienia, iż każda potrawa ma inne oddziaływanie na nasz mózg, oraz na nasze procesy odchudzania. Dieta zaleca spożywanie prostych potraw, takie które są nieskomplikowane w przyrządzeniu, co znacznie bardziej hamuje apetyt i zwiększa uczucie sytości.

Trzeba przyznać, że jak na razie ma, to wszystko sens i logikę. Dieta zarzeka się, że można dzięki niej schudnąć z brzucha jeśli zastosuje się 3 poniższe fazy.

Faza 1. W tej wazie uczymy się stopniowo ograniczać apetyt. Staramy się bardzo sprytnie oszukiwać głód, w mojej opinii jest to dość dobry sposób…jaki? Stosujemy do potraw takie dodatki jak cytryna, tymianek, brzoskwinia, mięta. Faza ta trwa około 4 tygodni.

Faza 2. Odpuszczamy coraz więcej posiłków do diety, jednocześnie redukując słodycze. Jeśli już mamy ochotę na coś słodkiego musimy pamiętać o tym aby

Faza 3. Możemy tu dotłaczać swoje własne potrawy, które bardzo lubimy. Dieta dodaje tu tzw. opcję aby zjadać nieco mniej niż chcemy zjeść i rezygnujemy z deserów.

Jak zatem wygląda podstawowe menu diety?

Przede wszystkim należy jeść wszystko to co świeże, zaleca się aby kolacja była ciepła i poprzedzona była zieloną sałatą.

Jak wygląda podstawowy jadłospis?

Śniadanie:

jogurt

Obiad:

sałatka z winegretem

Popołudniowa przekąska:

jabłko i bułeczka

Kolacja:

pieczona pierś z indyka
sos żurawinowy
pieczone ziemniaki
sałatka zielona
milkshake

Jakie ćwiczenia proponuje dieta dla zwiększania efektu?

Około godziny ćwiczeń dziennie. Cieczenia są na średnim poziomie natężenia i przyznam, ze można się zmęczyć.

Przejdźmy zatem do podsumowania. Jakie zatem dieta punktowa gwarantuje efekty?

Duża ilość zdrowego jedzenia.
Prosta, bardzo prosta
Trwa 6 tygodni ale wszystko jest opisane co i jak trzeba robić
Potwierdzona naukowo
Możemy jeść to co lubimy

Jakie są zatem wady diety punktowej?

Czasochłonna
Trochę długo trwa…no ale z czegoś te efekty być muszą.
Obiecuje za duży spadek wagi, względem tego jaki może być osiągnięty.

Podsumowując, nawet to dobra alternatywa, bardzo prosta, w końcu amerykańska.

odchudzanie

2 komentarze do “Dieta Punktowa – jadłospis, punkty, tabele, przepisy

  1. Dobra dieta przynajmniej na początku dośc szybko się chudnie, potem jednak waga staje. szkoda tylko ze trzeba wszystko liczyć. Lepsze są jednak diety gdzie nie trzeba liczyc punktów i kalorii.

  2. Najprościej jest MYŚLEĆ co się je. Czyli odstawić tłuste i smażone potrawy, jeśc mniejsze posiłki ale częściej, wywalić „puste” kalorie ze słodyczy zastępując je czyms lżejzszym (np sorbet owocowy z grycana + swieze owoce + posypka owocowa) i co NAJWAZNIEJSZE RUSZAĆ SIĘ! Sport + kontrolowanie swoich posiłków duzo daje.

Komentowanie zostało wyłączone.