Motywacja podczas odchudzania

Dieta Owocowa – opinie, efekty, jadłospis

Dieta Owocowa – Nazwa mówi o tym ze to bardziej dieta zdrowotna. Podejrzewam że efekty będą silnie związane z oczyszczeniem organizmu. Zobaczmy zatem jakie efekty będzie przynosiła i czy moja opinia okaże się słuszna. Zapraszam.

Teoria diety jest bardzo prosta, bowiem zakłada iż będziemy jadali głównie owoce. Autor diety w swojej opinii mówi że nie tylko oczyścimy organizm ale również zrzucimy zbędne kilogramy. Zatem dieta będzie wyposażona w jadłospis bogaty w błonnik, i duże ilości płynów. Oprócz tego zmniejszymy poziom cukru we krwi i ilość toksyn w organizmie.

Dieta jest podzielona na trzy dni z czego każdy dzień odpowiada za inne efekty i różni się również pod względem jadłospisu. Zatem przejdźmy do opisu poszczególnych dni:

Dzień 1: pijemy drinki bogate w duże ilości białka z przerwami co dwie godziny, plus do tego warzywa, sałatki i awokado
Dzień 2 i 3: jemy świeże owoce, warzywa i awokado

Zatem teraz jak przedstawia się konkretny jadłospis diety owocowej? Oto i on:

Dzień 1: od 8 rano do 16 co 2 godziny pijemy drink z dużymi ilościami białka. Na wieczór o 18 spożywamy sałatkę z kurczaka i warzyw z dodatkiem oliwy
Dzień 2 i 3: od 8 rano do 16 spożywamy owoce kolejno: kantalup, truskawki, banan, jabłka, mango. Na wieczór o 18 spożywamy sałatkę z warzyw z dodatkiem oliwy awokado i jednym z drinków białkowych

Tym razem, aby efekt był jeszcze skuteczniejszy, mamy unikać wysiłku fizycznego. Jakie jeszcze potrawy oferuje dieta owocowa w swoim jadłospisie:

– Owoce
– Warzywa
– Awokado
– Oliwa
– Cytryny
– Woda
– Ryby, kurczaki, wołowina, jajka

Jakie zatem efekty gwarantuje nam dieta owocowa? Sprawdźmy:

– Owoce dobrze wpływają na motywację w czasie odchudzania
– Resetuje nasz apetyt, kładąc nacisk na zdrowsze odżywianie
– Owoce są zdrowe, generalnie lubimy jeść owoce

Jakie są zatem wady diety owocowej?

Jest ich trochę. Na pewno ta dieta nie nadaje się dla diabetyków. Zbyt duża ilość owoców nie jest zdrowa dla osób z cukrzycą. W mojej opinii dieta również dość silnie zaburza rytm dnia skoro, co dwie godziny musimy sobie przyrządzić posiłek.

Podsumowując, dieta owocowa to nawet dobra alternatywa, na pewno schudniemy, pytanie tylko czy przy tak ubogim jadłospisie da się tę wagę utrzymać?

W mojej opinii ten efekt może być bardzo krótkotrwały.