stosowana pod kontrolą lekarza

Dieta niskobiałkowa – jadłospis, przepisy, produkty dozwolone, opinie

Dieta niskobiałkowa – Były już niskoweglowodanowe, niskokaloryczne, teraz czas na dietę niskobiałkową. Czy to bezie sprawdzony przepis na szybkie odchudzanie? Czy będą dobre efekty? Przekonajmy się.

Już na wstępie nie jest za ciekawie. Twórca diety wyraźnie daje sygnały, iż dieta może być stosowana tylko pod kontrolą lekarska i to najlepiej w warunkach klinicznych.

Dlaczego, aż tak ostro na początku?

Tu raczej po dłuższym stosowaniu nie padnie pytanie ile schudłaś, ale ile organów sobie uszkodziłaś. Białko, to podstawowy budulec naszych organów wewnętrznych, bez niego ani rusz.

Rzecz jasna we wszystkim musi być zachowany umiar, zwłaszcza w diecie niskobiałkowej, białko bowiem jest bardzo ważne dla funkcjonowania wątroby. Jeśli dostarczamy za dużo, bądź za mało białka do organizmu, to grozimy sobie poważnymi powikłaniami zdrowotny. Dorosły człowiek powinien dziennie przyjmować od 40 do 60 gramów białka dziennie. To akurat ważne, bo większość z tego co jemy codziennie nie dobija do wyżej przedstawionych liczb, zatem nasza dieta zdrowa nie jest.

Często diety niskobiałkowe są wykorzystywane do leczenia wątroby i nerek, a przede wszystkim pomagają w odchudzaniu, jednak trzeba bardzo uważać!

Zatem jak wygląda podstawowy jadłospis diety niskobiałkowej?

Rzecz jasna… białko musimy spożywać, aby był możliwy efekt odchudzania, zatem oto co spożywamy: ryby, drób, jajka, jogurty. Do tego jeszcze dochodzą warzywa jak fasola i ryż.

Nie wolno dopuścić do tego, aby organizm nie miał dostarczanych odpowiednich ilości białka.

Zatem jak wygląda typowy jadłospis dla diety niskobiałkowej? Oto i on:

Śniadanie:

     płatki około ¾ szklanki
     ½ szklanki mleka
     ½ średniego banana
     sok pomarańczowy około ½ szklanki

Przekąska:

     kilka wiśni

Obiad:

     2 kromki białego chleba
     pierś z indyka
     sałata
     pomidory około ½ szklanki
     fasola szparagowa ½ szklanki
     majonez 3 łyżeczki
     1 średnie jabłko
    
Kolacja:

     chudy hamburger
     biały ryż ½ szklanki
     brokuły ¼ szklanki
     kalafior ¼ szklanki
     sałatka z 2
     ananas ½ szklanki

Przekąska:

     guma do żucia

Podsumowując dieta ma bardziej znaczenie lecznicze, zwłaszcza w chorobach nerek, na pewno można na niej schudnąć, ale tylko pod okiem lekarzy. Nie polecam do samodzielnego stosowania.