Dieta Mayo Opinie, Efekty, Jadłospis

Hmmm…cóż za tajemnicza nazwa. Przyznacie ze nieco kosmicznie brzmiąca nazw dieta Mayo. Zatem przekonajmy się co kryje się pod tą dość niespotykaną nazwą. Zapraszam do lektury.

Założeniem tej diety jest…po raz kolejny ograniczenie węglowodanów. Celem diety mayo jest szybkość i skuteczność. Nazwa tej diety ma swoją etymologię od kliniki w której została zastosowana i wynaleziona. Twórcy diety mayo szczycą się ze będziemy jedli to co lubimy i przy okazji będziemy z tego mieli korzyści zdrowotne.

Jak przedstawiają się szczegóły diety mayo? Przede wszystkim należy nie tylko skupiać się na tym co jemy ale holistycznie czyli całościowo na naszym życiu i zdrowiu. Twórcy diety mayo mówią wprost że wiele diet skupia się tylko na jedzeniu, a chodzi również o zmianę stylu życia. Na temat szczegółów diety mayo w wersji oryginalnej klinicznej krąży wiele mitów i dezinformacji, oto pewne jej fundamenty.

Po pierwsze aby schudnąć według programu diety mayo należy cały proces odchudzania podzielić na dwie fazy.

I: Pierwsza faza powinna trwać około 2 tygodni. Jako pierwsze musimy nabrać 5 zdrowych nawyków, i jednocześnie porzucić 5 niezdrowych. Jeśli to wykonamy to aby wypełnić lukę po złych nawykach musimy złapać kolejne 5 dobrych nawyków. Do tego wszystkiego dochodzą codzienne 30 minutowe ćwiczenia.

II: W tej fazie uczymy się tego co należy jeść, jak jeść i ile jeść. Uczymy się tego jak planować menu i ustalamy sobie posiłki. Rzecz jasna w tej fazie kontynuujemy wszystkie te nawyki, które nabywamy w fazie pierwszej.

Co zatem należy w tej diecie spożywać?

Oto jakie menu wyznacza dieta mayo:

– Warzywa (właściwie to bardzo dużo warzyw)
– Owoce również w dużych ilościach
– Białka nie więcej niż 7 porcji dziennie
– Tłuszcze nie więcej niż 5 małych porcji
– Węglowodany w tym słodycze!
– Ryby
– Nabiał
– Makarony
– Dużo wody

Do tego wszystkiego rzecz jasna 30 minut codziennych ćwiczeń, aby przyspieszyć tempo metabolizmu.

Teraz pytanie co może nas skłonić do tego programu diety? Przede wszystkim dość przyśpiesza nasz metabolizm, jednocześnie go szybko hamując, ale o tym za chwilę. Dieta ta zaleca dużo pić.

Jakie są zatem wady?

Dieta zaleca dość duże dawki tłuszczu, co nie ukrywajmy może powodować zmiany miażdżycowe w naszym organizmie. Już pomijając problem cholesterolu który jest coraz bardziej sporny.

Osobom, które chcą schudnąć zdrowo, oraz poprawić swoje samopoczucie zalecam tę dietę.

1 komentarz do “Dieta Mayo Opinie, Efekty, Jadłospis

  1. Szczerze mówiąc jestem tu pierwszy raz i ta dieta bardzo zwróciła moja uwagę. Bardzo chcę schudnać z brzucha, niestety mój największy mięsień nie wygląda wcale atrakcyjnie. ta dieta zwróciła moją uwagę dlatego że można w niej jeść słodycze, to dla mnie dośc niecodzienie, wprawdzie na dietach się nie znam.

    Pozdrawiam Panią

Komentowanie zostało wyłączone.