artykuł o tym jak spalić tłuszcz

Dieta dukana opinie

Kto nie słyszał o Diecie Dukana? Jest tak popularna, że według autora zadziałała dla 5mln ludzi na całym świecie.

Wielu sławnych ludzi stosowało dietę białkową osiągając zaskakujące efekty (Jennifer Lopez, Giselle Bundchen), ale jaka jest naga prawda? Czy ona faktycznie działa dla wszystkich?

Jakie są skutki niepożądane diety dukana? Odpowiedź znajdziesz w tym poście.

Dieta białkowa została stworzona, przez francuskiego lekarza dr Pierre Dukana, który po ponad 10 latach pracy z osobami otyłymi postanowił stworzyć skuteczną dietę.

Zasadniczo zawiera 4 fazy. Nie ma w niej ważenia pokarmów, czy liczenia kalorii. Jesz ile chcesz, ale zgodnie z tym co możesz. Na początku nie wolno spożywać węglowodanów (są dozwolone w drugiej fazie). W ten sposób dieta jest podobna do diety Atkinsa.

W pierwszych dniach chudnie się bardzo szybko i dzięki temu wiele kobiet ma motywację, aby trzymać dietę. Według dr. Dukana głód powinien zniknąć po około 3 dniach.

Ale jakie są niebezpieczeństwa diety?

Oto jej ciemna strona. Dieta dukana może powodować zaparcia, nieświeży oddech, suchość w ustach, zmęczenie i wiele innych zaburzeń.

Niektóre osoby skarżą się na wypadanie włosów czy łamliwość paznokci. Setki dietetyków przestrzega przed Dukanem, ponieważ jego metoda jest niebezpieczna dla organizmu.

Problemem diety jest również jej cena. Niektóre produkty są bardzo drogie i niedostępne w Polskich sklepach.

Ten rodzaj diety działa dla osób o metabolizmie białkowym. Osobiście nie zalecam diety, ponieważ nie jest dobrze zbilansowana i moja opinia jest bardzo podobna do opinii tysięcy lekarzy. Lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie tej metody ponieważ uzyskujesz dietę zbilansowaną, a efekty są stałe.

Oczywiście jeśli chcesz możesz skorzystać z diety dukana, ale w moim odczuciu nie jest nie wartą ją stosować, ponieważ zdrowie masz tylko jedno.

2 komentarze do “Dieta dukana opinie

Komentowanie zostało wyłączone.