Dieta Dukana – efekty, jadłospis, forum, opinie, ile schudłaś, kafeteria, menu

by on June 29, 2012 · 9 comments

in Opinie

dieta dukana

Dieta dukana: Nie ma wątpliwości, to jedna z tych diet które są bardzo popularne. Do tych najbardziej popularnych zaliczamy również dietę kopenhaską, i właśnie dietę Dukana. Dziś sprawdzimy jakie efekty jest w stanie zagwarantować nam dieta dukana. Poddamy próbie jej imię. Zapraszam do recenzji.

Na forum, w telewizji, w radiu, wszędzie można było usłyszeć o tym jakie niebywałe efekty daje dieta Dukana. Ta dieta oraz jej sławne menu stały się światowymi hitami. Ciągle czytało się tylko, o tym kto ile schudł.

Jakie są zatem podstawy naukowe diety dukana?

Całkiem proste, otóż im więcej jemy białek tym większą mamy szansę na szybkie pozbycie się kilogramów. Rzecz jasna, jemy białka na rzecz węglowodanów….chyba gdzieś to już słyszeliśmy…tak w diecie Atkinsa.

Dieta w istocie bardzo ogranicza spożycie węglowodanów, nawet niektóre warzywa i owoce są zabronione.

Co jeszcze przemawia, za takimi efektami tej diety? Zobaczmy co Pan Dukan uważa za słuszne.

– po pierwsze białka tworzą bardzo silne struktury,
– dłużej się trawią,
– dłużej pozostajemy w poczuciu sytości.

Jeśli organizm musi się dłużej napracować trawiąc białka, to tym samym organizm spala więcej kalorii. Węglowodany są niezdrowe, ponieważ podnoszą poziom insuliny we krwi, a ta odpowiada za powstawanie tkanki tłuszczowej w organizmie. Tłuszcze również ograniczają nasz apetyt, ale powinny być stosowane w niewielkich ilościach.

Przejdźmy zatem do szczegółów diety dukana. Zatem aby dieta dała wymierne efekty musimy przejść przez cztery następujące fazy:

Faza 1: Faza ataku nakazuje aby spożywać spore ilości białek i niskich porcji tłuszczu
Faza 2: Faza naprzemienna to faza gdzie zaczynamy powoli wdrażać co drugi dzień warzywa do naszej diety jednocześnie kontynuując to wszystko co w fazie pierwszej.
Faza 3: Faza konsolidacji…szybko i skutecznie chudniemy kontynuując dodawanie warzyw i powoli dodajemy owoce.
Faza 4: Faza stabilizacji stopniowo poszerzamy swoje menu żywieniowe w diecie. Jednakże zawsze w czwartki musimy mieć dzień który będzie tylko białkowy.

Jeśli przejdziemy przez 4 fazy diety dukana, to na jakie efekty możemy liczyć? No cóż dieta obiecuje bardzo szybkie i bardzo zaskakujące efekty…a konkretnie nawet 8 kilogramów w pierwsze 5 dni! To bardzo dużo. Rzecz jasna dieta dukana zaleca aby bardzo dużo pić zwłaszcza wodę, należy unikać kaw i słodkich napojów również soków. Co więcej aby odchudzanie było szybkie należy wyzbywać się z diety alkoholu. Dziennie należy pić minimum 1,5 litra wody.

Zatem jakie potrawy są dozwolone w diecie dukana? Oto jadłospis:

Chude mięso
Ryby
Drób
Jajka
Nabiał
Wędliny
Owoce morza

Zatem jakie są zalety diety dukana?

Jest ich trochę i są bardzo podobne do diety Atkinsa. Jak wiadomo kiedy nie jemy węglowodanów organizm nie ma energii zatem aby ją sobie wytworzyć organizm spala tłuszcz potęgując efekt odchudzania. Przy okazji w pierwszej fazie nic nie ćwiczymy ponieważ w organizmie wydzielają się ketony, zatem możemy czuć się zmęczeni możemy mieć trudności z zasypianiem.

Jakie są wady?

Niestety ta legendarna dieta ma ich trochę…oto i one. Dieta dukana jest bardzo szczegółowa i nie pozwala na żadne modyfikacje. Oszukiwać głodu nie będziemy, bo jest co jeść, ale ta dieta na dłuższy czas nie jest zdrowa dla organizmu. Pierwsza faza diety jest bardzo trudna do przejścia i może być trudno uzyskać szybki efekt odchudzający. No i najważniejsze…dieta dukana nie jest zbalansowana, owszem węglowodany są niezdrowe ale organizm też ich potrzebuje.

Na pewno ta dieta coś w sobie ma urzekającego i da się na niej schudnąć pod warunkiem ze przejdziemy przez pierwszą fazę. Szkoda tylko że jest mało zbalansowana, i trudno ja stosować na dłuższy czas. Zatem ta dieta nie Mozę się stać stylem zdrowego życia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.1/6 (17 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 3 votes)
Dieta Dukana - efekty, jadłospis, forum, opinie, ile schudłaś, kafeteria, menu, 4.1 out of 6 based on 17 ratings

Spokrewnione słowa

Share
Podziel Się
Śledź Nowości

Previous post:

Next post: