prosty trick na zrzucenie wagu

Dieta Cud – opinie, forum, jadłospis, 7 dni

Dieta Cud – Nie znam bardziej popularnej nazwy diety, chyba jedynie dieta Dukana może dorównać jej popularnością. Rzecz jasna diet o nazwie cud jest bardzo duża i odonosi się do cudu metabolicznego. Zatem przekonany się jaki, to cudowny jadłospis zostanie nam zafundowany Zatem zobaczmy czy ta dieta zasługuje na to miano bycia cudowną.

Twórca diety zastanawiał się nad tym dlaczego tak wiele ludzi będących na diecie nie może schudnąć. Doszedł zatem do wniosku że ludzie Ci posiadają tzw. metabolizm B. Czym się charakteryzuje ten metabolizm? Tym ze łatwiej jest mu spalać węglowodany od innych składników odżywczych.

Zatem jak wyglądają podstawy diety cud?

Oczywiście mimo iż wielu ludzi posiada węglowodanowy typ metabolizmu nie znaczy, to że powinni tylko spożywać węglowodany, aby schudnąć. Dieta obiecuje, iż aby były efekty należy przejść przez trzy poniższe fazy:

Faza 1: Stabilizacja glukozy. Całość trwa 89 tygodni, ma na celu oczyszczenie organizmu z niepotrzebnych i niezdrowych cukrów. Oczywiście w tej fazie za główny składnik jadłospisu uznaje się białka i węglowodany postaci warzyw.

Faza 2: dodawanie zdrowych węglowodanów. W tej fazie zaczynamy od większego spożycia węglowodanów dla przyśpieszenia efektu. Dieta zatem zaleca spożycie około 12 gramów zdrowych węglowodanów przed każdym głównym posiłkiem i ćwiczeniami.

Faza 3: Utrzymanie. W tej fazie staramy się utrzymać tempo metabolizmu przy okazji kontrolując swoją wagę.

Jakie zatem jadłospis serwuje dieta cud?

Przede wszystkim są to jajka, serek wiejski, ryby, wołowina, drób, migdały, szpinak, pomidory, szparagi, brokuły, ogórki, jabłka oraz truskawki.

Zobaczmy zatem jak wygląda szczegółowy jadłospis tej diety:

Śniadanie:

Sake waniliowy
Garść migdałów

Przekąska:

Łyżka naturalnego masła orzechowego
Laski selera
Kawa bezkofeinowa

Obiad:

Zupa z jajek
Gotowane krewetki i warzywa
Zielona herbata

Popołudniowa przekąska:

Ser
Garść migdałów
Kolacja:

Grillowany kurczak i sałatka
Tortilla
Galaretka z bitą śmietaną
Migdały

Dieta cud zaznacza, iż dla poprawienia efektu odchudzania zaleca 30 minut ćwiczeń dziennie, jednakże nie wszystko za jednym razem, ale po około 10 minut dziennie na każdą porę dnia. Zaleca również uprawianie sportu w celach rekreacyjnych.

Zatem jakie są zalety diety cud?

Mimo wszystko duże spożycie zdrowych białek
Dieta dobra dla ludzi z metabolizmem B
Pełna prosty przepisów
Łatwa do prowadzenia.

Jakie są zatem wady diety cud?

Za dużo tłuszczu, jasne tłuszcz jest zdrowy, ale w nie w tak dużych ilościach zwłaszcza dla metabolizmu B. Dieta pozwala również na zbyt duże spożycie cukru w innych typach metabolizmu, co przekłada się na trudności w odchudzaniu.

Podsumowując, w tych efektach cudu nie ma. Za dużo tłuszczów i cukrów.

jak schudnąć