cambridge dieta

Dieta Cambridge – Opinie, Efekty, Forum, Przepisy

Dieta Cambridge – Nazwa brzmi dość uniwersytecko co nie? Sprawdźmy zatem na ile naukowa jest to dieta, a na ile tylko to tylko pusta nazwa. Zapraszam do recenzji.

Czas powstania diety datuje się na lata 1970-1984. jednak dopiero niedawno ze względu na swoje efekty została rozsławiona. Dieta Cambridge, to typowa VLCD czyli typowa dieta nisko kaloryczna, czyli jak na razie menu nas niczym nie zaskakuje i mało w tym naukowego charakteru.

Dieta jest dość szczególna jeśli chodzi o jej zawartość, składa się bowiem, ze specjalnie spreparowanych saszetek. Każda z nich zawiera specjalne zestawy witamin, składników odżywczych. Dieta i jej jadłospis, na początku są bardzo, ale to bardzo ostre, bowiem zaczynamy z poziomu 400 – 500 kalorii dziennie, dopiero po pierwszych efektach możemy zwiększyć tę ilość aż do 800 kalorii potem do 1000 kalorii. Oczywiście dla wzmocnienia efektu odchudzania potrzeba wypijać bardzo duże ilości wody.

Ważne aby zauważyć, to iż dieta jest wskazana tylko dla osób powyżej 25 BMI, nie jest również przeznaczona dla kobiet w ciąży.

Jakie jest zatem szczegółowy jadłospis?

Trudno tu mówić o szczegółach bowiem większość posiłków składa się z tradycyjnych dań oraz specjalnie dodanych do diety saszetek z substancjami odżywczymi..

Jakie są zatem zalety diety Cambridge?

Trudno tu na siłę coś wymyślić, chyba ze uznamy, iż jedzenie z saszetek jest wygodne i dieta jest dość zbilansowana.

Jakie są zatem wady? Jest ich sporo:

– Dieta pozwala tylko na ograniczoną ilość spożytych kalorii dziennie. To już jest sygnał, ze to dieta wyniszczająca organizm.
– Po drugie, dieta nie ma nic wspólnego z szybkimi efektami, jej menu jest bardzo okrojone.
– Następna sprawa, dieta jest z saszetek, czyli po raz kolejny faszerujemy się farmakologicznymi środkami, a jak wiemy to nie działa i jest bardzo niezdrowe.
– Dieta jest bardzo droga.

Z mojego punktu widzenia i z opinii moich znajomych dieta ta jest bardzo niesmaczna
Po kilku dniach można odczuwać silne zmęczenie, i kłopoty z bezsennością
Nie trzeba być jasnowidzem, aby przewidzieć że po takiej głodówce, bardzo szybko przytyjemy i efekty zostaną zmarnowane

Podsumowując, dieta Cambridge nie daje żadnych szczególnych efektów, ciężko na tej głodówce wytrzymać, będziemy myśleli tylko o tym jak oszukać głód, czekając z nadzieją na efekty, które nigdy nie przyjdą. W mojej opinii ta dieta to typowa głodówka, którą należy unikać jak ognia. Kilogramy będą spadać a przynajmniej na początku, jednak z każdym dniem będzie coraz trudniej.