artykuł o diecie bez mięsa

Dieta Beverly Hills – opinie, efekty, jadłospis

Brzmi bardzo Amerykańsko, i w istocie też tak jest. Dieta Beverly Hills została opracowana dla gwiazd i to tych najbardziej ekskluzywnych zamieszkujących Hollywood. Sprawdzimy zatem czy dzięki tej diecie schudniemy z brzucha. Zapraszam

Dieta została wynaleziona w 1981 roku właśnie na zachodnim wybrzeżu. Jej formuła oparta jest o proste założenie: aby schudnąć należy do organizmu dostarczać odpowiedni enzymy. Rzecz jasna te enzymy dostępne są tylko w odpowiednich potrawach i produktach spożywczych. Dość zaskakujące jest stwierdzenie autora że żywność typu fast food nie jest w organizmie trawiona! Zdaniem autora brak trawienia sprawa, ze tyjemy.

Zaczyna się dosyć kontrowersyjnie i wręcz niedorzecznie. Zobaczmy zatem jak wygląda szczegółowy jadłospis tej diety. Oto i on:

Śniadanie: 8 suszonych śliwek
Obiad: truskawki, ile tylko chcemy
Kolacja: smażony pomidor
Picie: woda, kawa herbata.

Auto popodkreśla, iż głównym składnikiem diety są owoce, ale są również dni w których należy spożywać tylko warzywa.

Jakie są zalety diety Beverly Hills?

To jest bardzo dobre pytanie. Jedynie co można uznać za zaletę to tylko to, iż będziemy jedli warzywa i owoce. Jednak to nie znaczy ze będziemy się odzywać zdrowo. Dlaczego? Ponieważ jedna z większych wad tej diety jest ubogi jadłospis. Nie ma się co łudzić …800 kalorii dziennie, to skazywanie się na głodówkę, a nie odchudzanie z brzucha. Dieta nie jest zdrowa nie tylko ze względu na jadłospis, ale również z tego względu iż nie posiada w swoim jadłospisie podstawowych składników odżywczych.

Podsumowując, to nic innego jak kolejna amerykańska rozdmuchana dieta. W haśle reklamowym autor gwarantuje zrzucenie 12 kilogramów w 35 dni. Podejrzewam ,ze zaraz po zakończeniu diety bardzo szybko wrócimy do poprzednich kilogramów, brzuch zostanie dalej ten sam. Jednym słowem, nie polecam.

1 komentarz do “Dieta Beverly Hills – opinie, efekty, jadłospis

  1. Ja tam w amerykańskie diety nie za bardzo wierzę. Nasze polskie metody na odchudzanie są o wiele lepsze. Po za tym takie szybkie odchudzanie nie jest możliwe. A nawet jeśli jest to jest to niebezpieczne dla zdrowia.

Komentowanie zostało wyłączone.