dieta 12 kroków naturalna

Dieta 500 kalorii opinie, efekty, jadłospis

Ostatnio w jednym z popularnych krawężnikowych czasopism przeczytałam o diecie 500 kalorii. Początkowo nie wierzyłam czy to w ogóle jest możliwe?! Zatem przekonajmy się wspólnie jak wygląda prawda o diecie 500 kalorii.

Zapewne nazwa nam już wiele mówi, po prostu dziennie przyjmujemy dawkę 500 kalorii dla naszego organizmu. Słowem ujmując dieta ekstremalna, spartańskie odchudzanie…nie wiem jak jeszcze można to nazwać? Teraz bardziej poważnie. Ta dieta należy do kategorii diet LCD czyli very low calorie diets to znaczy dieta o bardzo niskiej zawartości kalorii. Jak podają twórcy tej diety jest używana tylko z medycznego punktu widzenia. To już dla nas jest sygnał, ze może być niebezpieczna dla zdrowia. Zatem dieta 500 kalorii jest przeznaczona dla osób obsesyjnie uzależnionych od jedzenia, które ze względów zdrowotnych muszą bardzo szybko schudnąć, bo grozi to powikłaniami.

Jak wyglądają szczegóły diety 500 kalorii?

Przyznam szczerze, ze bardzo drakońsko i nieciekawie, menu jest bardzo ograniczone, co ja mówię prawie wcale go nie ma. Zresztą przekonajmy się sami jak wygląda podstawowe menu dla tej diety (jadłospis)

Śniadanie: 5 truskawek, kawa i dużo wody

II śniadanie: wychudzony gotowany kurczak około 50 gram, ogórek lub surowe szparagi i po raz kolejny dużo wody
Obiad: jabłko, herbata lub kawa, i jak zwykle woda

Kolacja: wychudzony kurczak, brokuły lub ogórek i woda.

Tak to by było na tyle, jak widać menu jest wręcz głodowe.

Zatem co może nas skłonić do dlatego aby odchudzać się za pomocą diety 500 kalorii?

Nic poważnie, trzeba być szalonym jak meksykański pies i kompletnie nieodpowiedzialnym, aby serwować sobie taką dietę bez konsultacji z lekarzami, czy specjalistami. Naprawdę ciężko znaleźć mi powód, chyba tylko pod naciskiem lekarza.

Jakie są wady diety 500 kalorii?

Myślę, ze jej zalety już to pokazały. Na takiej diecie, nie da się normalnie funkcjonować, organizm jest wyczerpany, nie ma witamin, podstawowych składników odżywczych. Jeśli jemy dziennie mniej niż 1000 kalorii to nasz organizm przechodzi w stan wegetacji. Ta dieta grozi poważnymi uszkodzeniami naszych organów wewnętrznych. To na pewno nie jest nic zdrowego. Przyznacie mi chyba racje jeśli powiem, ze nie wyobrażam sobie osoby pracującej dziennie po 12 godzin na fizycznym stanowisku pracy, aby mogła na tej diecie normalnie funkcjonować.

Podsumowując dieta jest o tyle niebezpieczna, że powinna się znaleźć na liście ksiąg zakazanych. Może być tylko stosowana ze względów medycznych. Boże uchowaj, aby nikt ego nie odważył się próbować. Jedyną zaleta tej diety jest to że będziemy dużo pić, i tyle…no ale żeby na niej wytrzymać 30 dni… Owszem odchudzanie będzie szybkie, na tyle szybkie ze zagrozimy swojemu zdrowiu, co w konsekwencji może sprawić, że równie szybko nadrobimy stracone kilogramy.

Dlatego jeśli chcesz schudnąć na prawdę na stałe i szybko przejdź tutaj

3 komentarze do “Dieta 500 kalorii opinie, efekty, jadłospis

  1. Ma Pani racje jest to bardzo drakońska dieta i raczej nie powinno sie jej stosować. Dieta, ktora nie zawiera podstawowych skladników mineralnych, oraz jest uboga w witaminy można tylko zaklasyfikować jako ekstremalna głodówka.

Komentowanie zostało wyłączone.