jedz i chudnij

Dieta 3 Godzin – opinie, efekty, jadłospis

Przyznam się, ze połknęłam haczyk, nazwa: dieta 3 godzin, jest bardzo kusząca. Pierwsze o czym się myśli…jest to że schudnę w trzy godziny! Jednak zaraz potem trzeba sobie uświadomić, że póki co o takich rzeczach możemy tylko pomarzyć. Zatem wspólnie zobaczmy co ten program odchudzający ma nam do zaoferowania i czy wreszcie schudniemy z brzucha, ud…albo znów zostaniemy z kilogramami.

Założenia tej diety są bardzo proste, rzecz jasna nie schudniemy w ciągu trzech godzin, ale mamy jeść co trzy godziny. Dzięki temu przywracamy co trzy godziny równowagę w naszym organizmie, co ma być podstawą do tego aby organizm zaczął palić tłuszcz. Zatem skoro mamy jeść co trzy godziny, to mamy spożywać codziennie około 5 posiłków dziennie. Co ciekawe twórca tej diety obiecuje, ze będziemy chudnąć nawet jedząc fast foody. Jeszcze lepsze jest to że to co jemy możemy mieszać dowolnie jak tylko chcemy oraz winniśmy pić 8 szklanek wody dziennie.

Zatem jak wyglądają szczegóły diety 3 godzin?

Przyznam szczerze, że twórca nie żartował mówiąc o fast foodach, menu (jadłospis) jest co najmniej zaskakujące, przekonajmy się razem:

Śniadanie: najlepsze jest śniadanie z oferty McDonalda, do tego mleko i jedno jabłko
II śniadanie: pieczony ser z sałatą
Obiad: mały pieczony ziemniak z grilowanym kurczakiem z fasolą polana masłem
Podwieczorek: 12 cukierków (no po prostu nie wierzę co piszę)
Przekąska: koktajl czekoladowy i ciasto
Do tego picie czyli dietetyczna Coca-Cola, kawa lub herbata

To jeszcze nic, twórca otwarcie mówi o spożywaniu hamburgerów, sera, chleba z dużą ilością owoców. Słowem dieta bardzo bogata w jedzenie…podejrzanie bogata. Teraz już wiem gdzie jest haczyk. Skoro możemy tyle jeść to znaczy, że możemy jeszcze więcej…ćwiczyć.

Autor diety 3 godzin poleca codzienną szeroką aktywność fizyczną. Podkreśla brak działania diet niskokalorycznych jako te które działają tylko doraźnie. Większość z tych ćwiczeń,, które to są zalecane odnosi się tylko do tego, aby schudnąć z brzucha.

Zatem jakie mamy zalety diety 3 godzin? Oto i one:

– Będziemy dużo jeść
– Będziemy często jeść
– Będziemy jeść to co lubimy
– Lubimy fast foody? Nie ma sprawy są nawet polecane
– Autor deklaruje że każdego tygodnia zgubimy co najmniej 2 kilo
– Dieta dobra dla ludzi lubiących cukier

Zalety wydają się bardzo kontrowersyjne, zatem co z wadami? Oto i one:

Zbyt duża ilość niezdrowych dań, z tymi fast foodami to jednak przesada, jeśli jemy takie śmieci nie spodziewajmy się tego, ze będziemy tracić kilogramy, a o problemach zdrowotnych nie wspominam.

Dieta dla osób, które nie pracują a tylko się odchudzają, jeść co trzy godziny…no to trzeba mieć sporo czasu.

Ćwiczenia, cos czego nie lubimy, jednak tu pojawia się problem tego, ze skoro chcemy schudnąć z brzucha to mamy tylko ćwiczyć brzuch. To nie jest prawda, ćwicząc mamy ćwiczyć każdą część ciała aby schudnąć z całości. Bowiem nie da się schudnąć tylko z jednej części ciała.

Podsumowując, stosując te dietę zapomnimy co to jest głód. To na pewno jest wielka zaleta, tylko pytanie czy sposób zapełniania naszego żołądka poprzez niezdrową żywność jest wyjściem? To pytanie zostawiam Wam moi drodzy do rozważenia.