weganie

Czy Dieta Wegetariańska Pomaga Schudnąć?

Dieta wegetariańska ma coraz więcej zwolenników. Nic w tym dziwnego, ponieważ rośnie liczba osób otyłych z dnia na dzień. Nadmiar tłuszczu powoduje szereg chorób z którymi większość ludzi się spotka.

Niektóre osoby, które chcą schudnąć od razu stosują drastyczne środki tymczasem są metody, które pomagają schudnąć zdrowo. Jedną z tych metod może być dieta wegetariańska.

Dieta wegetariańska – oto dlaczego warto ją wybrać:

Duża zawartość błonnika.

Przeciętny człowiek potrzebuje 25-30 gram błonnika dziennie. Większości z nas udaje się spożyć tylko 10-11 gramów. Tymczasem warzywa i owoce są bogate w ten składnik odżywczy. Dlatego ludzie na diecie wegetariańskiej nie mają problemu z uzyskaniem zalecanej dawki.

Błonnik pomaga oszukać głód i powoduje uczucie sytości. Badania wskazują, że odpowiednia zawartość błonnika w diecie faktycznie pomaga schudnąć. Dodatkowo błonnik zapobiegam skokom cukru we krwi, które prowadzą do przejadania się.

Dieta wegetariańska jest niskokaloryczna

Owoce i warzywa są niskokaloryczne. Badania wskazują, że na diecie wegetariańskiej spożywa się mniej kalorii. Produkty zwierzęce są często wysokokaloryczne i zawierają dużo tłuszczu. Eliminując tłuste mięso eliminujesz kalorie.
dieta wegetariańska

Niska zawartość cukru

Cukier jest głównym winowajcom przyrostu masy ciała. Badania wykazały, że cukier silnie wpływa na otyłość. Wegetarianie spożywają mniej cukru i są mniej podatni na tycie.

Dieta wegetariańska może pomóc zwiększyć metabolizm.

Szybki metabolizm pozwala więcej jeść i nie tyć. Ludzie z szybkim metabolizmem mają łatwiej utrzymać wagę. Owoce i warzywa naturalnie przyśpieszają metabolizm.

Dieta wegetariańska – dodatkowe korzyści

Istnieje szereg innych korzyści, które masz jeśli jesteś na tej diecie.

Dłuższe życie – czerwone mięso bardzo mocno powoduje nowotwory jelita grubego. Nikt mi nie wierzy, ale Polska jest w ścisłej czołówce zachorowalności. Nie jedząc mięsa zapobiegasz wielu chorobom. Badania pokazują, że wegetarianie żyją około 3 do 6 lat dłużej.

Więcej energii – osoby na diecie wegetariańskiej często mają więcej energii w ciągu dnia niż inni. Dlaczego? Spożywanie produktów o niskiej zawartości cukru nie powoduje zmęczenia.

Osobiście uważam, że dieta wegetariańska jest dobrym pomysłem dla osób, które chcą schudnąć. Warto również zobaczyć moją prezentację o tym jak schudnąć kliknij tutaj

7 komentarzy do “Czy Dieta Wegetariańska Pomaga Schudnąć?

 1. Myślę, że to doskonała alternatywa dla osób odchudzajacych się. Bardzo przekonujący artykuł i myślę że się skuszę.

  Pozdrawiam serdecznie

 2. Wiele czytalam na temat diet wegetariańskich, to na pewno dobry sposób na odchudzanie. Należy pamiętać jednak o spożywaniu żelaza, które jest w mięsie.
  Można ewentualnie przejść na dietę dla jaroszy i od czasu do czasu spożywać mięso. Niemniej jednak polecam tego typu diety.

 3. Bardzo zdrowa dieta. Nie tylko skuteczna dla odchudzania. W diecie nie chodzi przecieć tylko o samo odchudzanie, ale również o korzysci zdrowotne. Sama jestem na diecie dla jaroszy, bo białko i żelazo są również potrzebne. Jednak mimo wszystko polecam tę dietę.

 4. Dość fajnie napisany, spójny oraz treściwy artykuł. Rozjaśnia wszystko na początek dla osób odchudzających się, ot taki suplement dla laików;)

 5. Na początku chodziłam do dietetyka ale niestety czasowo nie wyrabiałam wiec skusiłam się skorzystać z gotowych planów dietetycznych. Obecnie korzystam już ponad miesiąc z diety tj. (reklama usunięta) Jestem zadowolona, gdyż domniemam jak zresztą większość, że alternatywne rozwiązania są najlepsze a jeśli chodzi o odchudzanie to tym bardziej- każda metoda i sposób jest na miarę złota;)

  • Cześć,

   zaciekawił mnie artykuł, chociaż osobiście nie zgadzam się do końca.
   Moim zdaniem, aby organizm działał poprawnie muszą zostać dostarczone wszystkie składniki, tłuszcze zwierzęce także,czy białka itd.
   Mi także dietetyk układał dietę, zawiera mięso, warzywa i od=woce i jestem w naprawdę dobrej kondycji;)

   Prosimka;)

   • Zgadzam się jak najbardziej to właśnie dieta zawierajaca wszystkie składniki odżywcze jest w stanie zagwarantowac skuteczne odchudzanie. Może nie zawsze bardzo szybkie, ale skuteczne. Tym bardziej że taka dieta moze być stosowana cały czas 🙂

Komentowanie zostało wyłączone.