Co jeść, aby chudnąć? – Spis Produktów

by on July 31, 2012 · 5 comments

in Odchudzanie

co jeść, aby chudnąć

Zadajesz pytanie co jeść, aby schudnąć? Na rynku jest tyle produktów dietetycznych i „zdrowych”, że nie wiesz w czym wybrać?

Postanowiłam przedstawić dokładnie co musisz jeść, aby schudnąć. Jakie produkty należy wybierać, aby spalić ten uparty tłuszcz.

Wielu dietetyków mówi jedź dużo warzyw, owoców, czy produktów zbożowych. Czy oni mają rację? I dlaczego kobiety nadal nie chudnie stosując te porady.

Co jeść, aby chudnąć ?

post o tym jak się odżywiać
Po pierwsze nie słuchaj tych popularnych porad, ponieważ większość tych osób ma tylko po części rację. Niektórzy dietetycy mówią, że jaja są niezdrowe i nie należy ich jeść w dużych ilościach. Tymczasem najwybitniejsi profesorowie potwierdzili, że jaja zawierają szereg mikroskładników, które idealnie pomagają schudnąć. Z kolei cholesterol w jajkach jest nam potrzebny do prawidłowego funkcjonowania.

Co ma jeść taka zwykła kobieta jak ja i Ty?

Widzisz większość owoców i warzyw, to nic innego jak węglowodany. Niektóre z nich są faktycznie dobre i sama je zastosowałam u mnie w diecie. Tymczasem nie można powiedzieć, że wszystkie warzywa i owoce są dobre podczas odchudzania. Szczególnie, gdy chcesz chudnąć.

Mało, który dietetyk mówi co jeść, aby schudnąć i jakie potrawy najlepiej wybierać.

Co jeść, aby nie chudnąć : mała lista produktów:

(tutaj jest lista produktów, które tuczą)

 • słodycze, alkohol, cukierki, czekolady
 • hamburgery, hot dogi i inne szybkie jedzenie
 • cukier
 • kolorowe napoje, soki, oranżady
 • piwo, to też alkohol ;-)

Czego lepiej nie jeść, albo w małych ilościach:

 • chleb zawiera sporo węglowodanów (poza tym średnio radzimy sobie z jego trawieniem)
 • makarony (nawet pełnoziarniste podnoszą poziom cukru)
 • ryże i kasze
 • ziemniaki (dawniej, to była roślina ozdobna i tak powinno zostać)
 • owoce i warzywa (też zawierają cukry)
 • płatki, produkty typu fit (niby dietetyczne, ale tylko niby)
 • chipsy, paluszki itd.

Co jeść, aby chudnąć? Oto lista:

 • mięso (białko jest idealnym i naturalnym spalaczem tłuszczu)
 • nabiał (unikaj serów. Jajka są bardzo zdrowe. Unikaj też jogurtów. Wszystko co ma termin ważności ponad 2-3 tygodnie wcale nie jest zdrowe. Najlepsze są maślanki, kefiry itd.)
 • ryby – są bogate w kwasy omega-3 (jeśli myślisz co jeść, aby chudnąć, wybierz ryby)
 • tłuszcze (tran, olej kokosowy)
 • orzechy
 • woda, herbata

Niektóre kobiety dokładnie wiedzą co jeść, aby chudnąć, ale nadal nie stosują się do tego. Zacznij stosować się do powyższych zaleceń, a na pewno odczujesz utratę wagi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 3.8/6 (21 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 5 votes)
Co jeść, aby chudnąć? - Spis Produktów, 3.8 out of 6 based on 21 ratings

Spokrewnione słowa

Share
Podziel Się
Śledź Nowości

{ 5 comments }

1 Hanna July 31, 2012 at 3:01 pm

Bardzo fajne sporządzona lista :) przyda sie na pewno, wszystko proste i latwe czyli takie jakie szybkie odchudzanie powinno być :)

2 Basia July 31, 2012 at 4:27 pm

Ja bym podkreślila przede wszystkim białko. Dieta białkowa bardzo pomaga w odchudzaniu. Białko jest zdrowe i ma jedną dosć ważną właściwość jesli chodzi o odchudzanie. Aby białko mogło sie spalić potrzebuje do tego tłuszczu, zatem idelanie wyciaga tłuszcz z naszego brzucha.

3 Maja August 2, 2012 at 9:17 am

Unikać jogurtow? Z tym sie nie zgodzę:) Sery białe też są ok. Każdy z nas jest inny i każdy schudnie jedząc co innego i w innych ilosciach. Ciągle spotykam sie z innymi stwierdzeniami dotyczacymi zdrowego, odchudzajacego jedzenia, że aż zaczynam sie w tym wszystkim gubić! Jednego dnia przeczytam,że cos jest zdrowe, a drugiego, że nie. I nie wiadomo juz co robić:) Napisała Pani,że makarony pełnoziarnste takze podnosza cukier we krwi. Moze i tak, ale nie tak bardzo jak biale makarony! Pełnoziarniste makarony trzeba jesc,czlowiek czymś sie odzywiac musi :)

4 Martyna Smal August 2, 2012 at 11:31 am

Jogurt, który ma datę ważności na miesiąc nie jest zdrowy. Możesz pić jogurt naturalny, ale unikaj tych wszystkich kolorowych jogurtów.

Makarony pełnoziarniste są lepsze od zwykłych, ale też podnoszą poziom cukru. Zapraszam do tego artykułu http://www.sekretyzdrowegojedzenia.pl/jak-schudnac-10kg.html

5 Kamila August 2, 2012 at 8:29 pm

Ja również jestem zwolenniczką diet zrównoważonych, uważam, ze organizm potrzebuje wszystkich skąłdników aby odchudzanie było skuteczne tj. białek, tłuszczy i węglowodanów. Według mnie to poprawna kolejnosc do szybkiego odchudzania.

Previous post:

Next post: